G. Mátyus Melinda,hetiujszo.ro
Az idei TESZT az őszinteséget és a bátorságot nevezte ki körüljárandó témaként. Amely, művészetről lévén szó, fából vaskarika lehet, merthogy milyen színpad volna az, amely – nem ilyen. A néző gyorsan leszavazná. A jó színház lényegéből fakadóan őszinte és bátor, eszközeiben is, csakúgy, mint témaválasztásában. És ehhez nem szükséges politikai vagy dokumentarista színházat csinálni.
Beretvás Gábor, art7.hu
A X., jubileumi TESZT a magyar szervezésű színházi fesztiválok között a legminőségibb és legsokarcúbb rendezvénynek számított. Egy igazán európai színvonalú színházi összejövetel volt, mely nemcsak a kőszínház keretei között működött, hanem az egész város integrálására is törekedett a különböző külső és belső terekben felbukkanó performance-aival. Temesvár a múlt évi esemény során kivirult: a város magyar színházának kezdeményezése egy kultúrában gazdag világváros arculatát rajzolta a meglévőre.
Artner Szilvia Sisso, szinhaz.net
A Csiky Gergely Színház nagytermében sírtak az ültető nők, bravóztak a férfi kollégák, éljeneztek a helyi fiatalok. Rajtam pedig azóta is kapunyitási pánik, és öröm, hogy pihenhetnek a méhek, az új paradigma megszületett.
A többnyelvű Temesvárról, a Magyar Királyság egykori székhelyéről, Románia forradalmi központjából és az európai hírű TESZT helyszínéről írom záró tudósításomat, és nem bírom ki, hogy ne rúgjam fel az időrendet és ne a 11. fesztivál idei leghúzósabb magyarországi előadásával kezdjem. A balkáni gerlék is közelebb húzódtak a színházhoz ezen a napon.
Artner Szilvia Sisso, szinhaz.net
A Temesvári Eurorégiós Színházi Találkozó idei, 11. kiadása a kényelmetlenség fogalmát járja körül. Nem újdonság, inkább valamiféle összefoglalója az eddigieknek, hiszen nem láttunk itt az elmúlt évtizedben olyan előadást, amely ne lett volna bátor valamilyen tekintetben, még ha a végeredményt tekintve nem is volt épp tökéletes.
Kovács Viktória, f21.hu
“Bekeretezett történetekről, a hallgatás nehézségéről és egy király(nő) koncertjéről: így telt a nyolcadik, utolsó nap a TESZT-en.”
Kovács Viktória, f21.hu
Erkölcsről, morálról és a narancsokról; identitáskeresésről egy kereszt fényében, tüllszoknyában; múzsákról és amazonokról: így telt a hetedik nap a TESZT-en.
Száz fehér virágról és egy tragédia feldolgozásáról; az „igazi” férfiak jellemvonásairól és kötelességeiről; a beleNEMtörődésről egy gyár visszafoglalásának képében: így telt a pénteki, hatodik nap a TESZT-en.
Kovács Viktória, f21.hu
Soron következő beszámolónkban a TESZT ötödik napjáról tudósítunk, amelynek előadásai egytől egyik komoly lelki folyamatokat mozgatva várják az általuk kiváltott hatás bekövetkeztét. Ezen felül fő üzenetük is közel azonos, hiszen mindkét előadás az egymás iránti szolidaritás és megértés témájára fókuszál.