„Lehet, a nézőnek egy semmiség, de nekem nagyon fontos" - mondta Bérczes László, mikor szóba került A Gézagyerekben megjelenő kendő. Vallomása szerint minden előadásban elhelyez legalább egy nyakbavalót. De vajon a kendőknek mennyire fontos Bérczes? Most ők vallanak. Kendőzetlenül.
Godot el fog jönni. Várni kell rá a nem múló időben.
A LABDA és a KÖTÉL beszélget a Godot-ra várva előadás után valahol a színpadon...
Nagy cipő-problematika van a TESZTen.
Mit kezdhetünk egy labdával a Godot-ra várva című előadásban? A válasz egyszerű: bármit. Lehet belőle párna, társ, kapcsolatteremtő eszköz két ember között, lehet maga a Föld, és olykor-olykor egyszerű labda is. Egyszerűségéből adódóan pedig bármilyen jelentést képes felvenni, melyet a két főszereplő, Vladimir (Kádas József) és Estragon (Krisztik Csaba) teljes mértékben kihasznál.
Benedek Levente, a temesvári színház grafikusa tegnap nyitotta meg plakátkiállítását az előcsarnokban. Vele beszélgettünk.






