Program 

Luni, 20 Mai

19:00
Sala Mare

Teatrul Dramatic de Stat „Stary Dom”, Novosibirsk (RU)

Sociopath/Hamlet

Regie: Andrei Prikotenko

19:00
Sala Mare
spectacol anulat după reducerea bugetului

Trupa Forte - Teatrul Szkéné, Budapesta (HU)

Sinucigașul

Regie: Horváth Csaba

Marți, 21 Mai

11:00
Sala Mare
spectacol anulat după reducerea bugetului

Teatrul „Mladinsko”, Ljubljana (SLO)

încă fără titlu

Regie: Tomi Janežić

17:00
Sala Mare

Teatrul Maghiar de Stat „Csiky Gergely”, Timişoara (RO)

SWAN LAKE REVISITED / Lacul lebedelor revăzut

Regie: Kokan Mladenović

Miercuri, 22 Mai

19:00
Sala Mare

Compania de Dans Cie Malka (FR)

Têtes d’Affiche

Coregrafia: Bouba Landrille Tchouda

21:00
Sala Mare
spectacol anulat după reducerea bugetului

Teatrul Masterskaya, St. Petersburg (RU)

Fando și Lis

Regie: Ricardo Marin-Vidal

Joi, 23 Mai

19:00
Sala Mare

Frascati Producties / Monty / Jemma El Irakya (BE-NL)

Bagdad

Creat și interpretat de Enkidu Khaled și Chris Keulemans

19:00
Atelier Pictură
spectacol anulat după reducerea bugetului

Teatrul Municipal Bakırköy Istanbul (TR)

Te iubesc, Turcia

Regie: Yelda Baskın

21:00
Sala Studio

Moment Maribor & EN-KNAP Ljubljana (SI)

Erou 2.0 - Spectacolul spectacolelor

Regie: Uroš Kaurin și Vito Weis

Vineri, 24 Mai

17:00
Atelier Pictură
spectacol anulat după reducerea bugetului

Teatrul „Kosztolányi Dezső”, Subotica (SRB)

Academia Spectatorului

Regie: Urbán András

19:00
Sala Mare

Teatrul „Jászai Mari”, Tatabánya (HU)

Macbeth

Regie: Szikszai Rémusz

22:00
Sala Studio

Moment Maribor & EN-KNAP Ljubljana (SI)

Erou 2.0 - Spectacolul spectacolelor

Regie: Uroš Kaurin și Vito Weis

Sâmbătă, 25 Mai

16:00
Sala Studio

Teatrul Apollo 111, București (RO)

Medea’s Boys

Regie: Andrei Majeri

18:00
Sala Mare

F.A.C.E. Szabó Visual Performing Arts Ensemble (DE)

Antigona

Regie: Kristóf Szabó

20:00
Sala Mare
spectacol anulat după reducerea bugetului

Teatrul Național Bitola (MK)

Noua Macedonie a lui Noe

Regie: Kokan Mladenović

21:00
Sala Studio

Teatrul Apollo 111, București (RO)

Medea’s Boys

Regie: Andrei Majeri

Duminică, 26 Mai

16:00
Sala Mare

Teatrul Maghiar de Stat „Csiky Gergely”,Timișoara (RO)

Henric al IV-lea

Director de scenă: Victor Ioan Frunză

20:00
Sala Mare
spectacol anulat după reducerea bugetului

Teatrul Szkéné, Budapesta (HU)

Kohlhaas

Regie: Hegymegi Máté

22:00
Sala Mare
spectacol anulat după reducerea bugetului

Vroom (SRB)

Erotism

Muzică și video: Vroom

CU SPRIJINUL

PARTENERI MEDIA

ORGANIZATOR



300077 Timișoara, România
Str. Alba Iulia nr. 2

Tel.: 0256 434 814
Fax: 0256 494 029

www.tm-t.ro
www.teszt.ro

E-mail: tesztfestival2019@gmail.com